Tipy a rady


Návody ke stažení

Návod k obsluze a údržbě dřevěných oken
Důležité informace od montáže po renovaci Vašich dřevěných oken a dveří
Správné větrání
Návod k obsluze, údržbě a opravám dřevěných oken a dveří
Udržovací souprava SIKKENS
Technický list ZOBEL
Technický list ADLER

Ochrana oken při stavebních pracích

Popis výrobku

Lišta má tvar U v šíří 9x9 nebo 6x6 mm v základně opatřena velmi přilnavou pěnovou páskou a ulamovací lištou s nalepovací páskou pro přilepení ochranné fólie přes celou plochu okna tak, aby zabránila poškození a zašpinění od stavebních hmot při omítání a malování.

Lišta slouží i jako velmi praktický konstrukční prvek pro snadné a estetické ukončení omítky na ostění. Lišta plní důležitou funkci v zamezení praskání omítky v místech styku rám-omítka a zamezuje proniknutí vlhkosti z omítky do okenního rámu při dešti. Po dokončení stavebních prací se odstraní krycí fólie s ulamovací lištou a okraj omítky po obvodě okenního rámu je velmi esteticky a funkčně vyřešen.

Montáž

Styčné plochy musí být suché, zbavené mastnoty a prachu. Z důvodu dobré přídržnosti lepící pásky na rám doporučujeme provádět lepení při teplotě materiálů +5 až 40°C. Z lepící Z lepící pásky odstraňte na části krycí papír a nalepte po svyslých okrajích a horním okraji okenního rámu tak, aby ulamovací umělohmotná páska směřovala k okennímu křídlu. Vzdálenost pro nalepení lišty od ostění zvolte tak, aby lišta v rovině, kde má být umělohmotná páska ukončena (vnitřní hrana základny U profilu), určovala potřebnou tloušťku omítky na ostění. Po nalepení lišty odstraňte ochranný papír na lepící pásce lišty a přilepte ochrannou fólii.

Usazení okenních parapetů

Caroli s.r.o.
Benátecká Vrutice 11, 289 24 Milovice nad Labem 3, EU - Czech republic
e-mail: info@caroli.cz, + 420 325 575 631

Copyright © 2024 by Caroli s.r.o. | realizace Regional | Administrace