Vstupní dveře v lištovaném provedení

Dřevěné dveře
Nabízí se jako zdobenější a masivnější verze dveří v provedení EURO 68. Zdobení svou výraznou řemeslnou prací upoutává pohled na vchod do domu. Tyto výrobky se často kombinují s pevnými boky a nadsvětlíky. Nacházejí hlavně uplatnění v památkově chráněných objektech. Všechny vchodové dveře jsou vyráběny individuálně a je možno po konzultaci s technikem firmy vyrobit jakýkoliv atypický rozměr.

Konstrukce:

Všechny dveře jsou vyrobeny jako obdélníkový rám o profilu 6,8 x 11 cm, který se dále člení konstrukčními příčkami o šíři 5,6 - 13 cm na požadovaný tvar. Do takto vzniklých otvorů se potom vkládá výplň ať průhledná (izolační dvojsklo), nebo neprůhledná (tepelně izolační PUR desky). Konstrukce je navrhovaná vždy pro výplně tl. 24mm, a tak vzniká nepřeberné množství variant při požadovaných kombinacích výplní. Díky tomuto systému jsme schopni vyrobit většinu požadovaných tvarů dle přání zákazníka.


Základní výrobní rozměry zárubně jsou:
pro dveřní průchodvýrobní rozměry zárubněstavební otvor
80cm96 x 205cm99 x 207cm
90cm106 x 205cm109 x 207cm
105 cm121 x 205cm 124 x 207cm
Profil zárubně: 6,8x8cm

ZOBEL

Ekologická výstavba vodou ředitelnými produkty německé firmy Zobel s tradicí delší než 60 let a zkušenostmi z více než 50ti zemí světa.

Skládají se z:
 • Impregnační základ s ochranou proti modrání dle EN152.1 a houbám dle EN113 LA16-036 (máčení)
 • Mezivrstva LA16-034-40 pro delší životnost, hladší povrch, uzavření pórů dřeva a uzavření příčných řezů (máčení)
 • Vrchní lazura Zowo-tec 420 hedvábně lesklá – silnovrstvá lazura s vynikající přilnavostí ke dřevu i za mokra, voděodolností a paropropustností, nadstandardní odolnost proti slepení. (nástřik vysokotlakem)
 • Přiznané spáry i říčné řezy ošetřeny k tomu určenými prostředky.
Použité materiály:
Na výrobu rámu dveří se používá lepená třívrstvá, délkově napojovaná lamela, či délkově nenastavovaný sendvič. Pro zárubně a členění dveří se používá třívrstvá lepená lamela. Druh použitého materiálu je obdobný jako u EUROOKEN t.j. smrk, dub, meranti ,příležitostně borovice či modřín.

Pro průhledné výplně:
Je použito izolační dvojsklo tl. 24mm se selektivní vrstvou na jednom skle včetně plastového TGI distančního rámečku s tepelnou prostupností U=1,1W/m2K. Na přání je možno vylepšit tepelnou prostupnost skla na U=0,9 W/m2K či upravit průhlednost použitím ornamentních, zrcadlových (Stopsol), protislunečních (Suncool) skel a zlepšit bezpečnost sklem Connex. Dle vlastního návrhu je možno dodat izolační dvojsklo s vitráží.
Pro neprůhledné výplně:
Používá se tepelně izolační PUR deska (hladká) o tl. 24mm s tepelnou prostupností U=l,3 W/m2K. Tato deska se nechá zdobit z jedné či obou stran tzv. nákližkem z vodovzdorné překližky o tl. 9-16mm. Tento nákližek se zdobí fazetkou a nalepuje se většinou z jedné strany PUR desky. Nákližek není v základní ceně.
Dřevěné dveře Kování:
V základní ceně je výrobek osazen klasickým zadlabacím zámkem, protiplechem a bezpečnostní cylindrickou vložkou 2024 B s odolností proti odvrtání (bezpečnostní stupeň č. 3). Pro snadné otevření dveřních křídel se používají 3 páry čtyřbodových stavitelných závěsů o průměru 20mm včetně krytek v odstínu dveří či kliky. Jsou seřiditelné ve všech třech směrech. Na přání zákazníka je možno dveřní křídlo osadit bezpečnostní vícebodovou rozvorou nebo druhým přídavným zámkem.

Dveřní kliky a štítky v kombinacích s madly v různých odstínech či stupních bezpečnosti je možno vybrat v naší vzorkovně. Nejsou v základní ceně.

Těsnění:
Používá se komorové těsnění firmy DEVENTER, které se vkládá celoobvodově do polodrážek l x na křídle a l x do zárubně. Je to termoplastický elastomer s vynikajícími mechanickými a technickými vlastnostmi, odolný proti povětrnostním vlivům, UV záření a stárnutí.
Usazení výplně:
Zalištováno z obou stran.
Povrchová úprava:
Provádí se vodou ředitelným hedvábně matným čtyřvrstvým akrylátovým systémem ColorMix od holandské firmy SIKKENS.

Skládají se z:

 • bezbarvé impregnace CETOL WV 881 - chrání dřevo proti mikroorganismům, které způsobují promodrání či hnilobu
 • barevného základu CETOL WP 562 - vytváří základní odstín (nanášení máčením)
 • bezbarvého mezinátěru CETOL WM 662 - bezbarvá pryskyřičná disperze (nanáčení máčením)
 • vrchní lazury CETOL WF 950 - silnostěnná transparentní lazura, velmi odolná proti vlivům počasí, umožňuje dřevu dýchat (nanášení vysokotlakým stříkáním)
Přiznané spáry (V-spáry) ošetřeny transparentním tmelem Kodrin WV 470.
Čelní dřevo ošetřeno transparentním tmelem Kodrin WV 456.
Mříže:
Jsou vyráběny na zakázku a je možno použít různé tvary s různou povrchovou úpravou.
Prahy:
Standartní hliníkové nebo dřevěné. Na přání možno dodat bezbariérové.
Tvary dveří:
Jakékoliv dveře z naší nabídky je možno vyrobit jako dvoukřídlé, s pevným bokem (jedním nebo dvěma), s nadsvětlíkem, segmentové, obloukové či zkosené. Možnosti s Vámi rádi proberou naši technici.
Záruka:
Zhotovitel poskytuje na výrobek a na povrchovou úpravu záruku v délce trvání 5 let (kromě dřevěného prahu) za podmínek :
 • Objednatel bude pravidelně udržovat povrch výrobků 2 x do roka originální udržovací sadou od firmy Sikkens (tuto sadu je možno zakoupit v provozovně firmy Caroli s.r.o. nebo u montážních pracovníků).
 • Výrobky nebudou umístěny a používány v nadměrně vlhkém prostředí, max. cca 70% relativní vzdušné vlhkosti a budou chráněny před znečištěním, zvláště během stavebních prací.
 • Do třech let zákazník objedná provedení garanční prohlídky.

Caroli s.r.o.
Benátecká Vrutice 11, 289 24 Milovice nad Labem 3, EU - Czech republic
e-mail: info@caroli.cz, + 420 325 575 631

Copyright © 2024 by Caroli s.r.o. | realizace Regional | Administrace